top of page
82333578_2978965822138316_33361986842022

Kim jesteśmy?

Społeczność Chrześcijańska Centrum w Lublinie, to kościół który w oparciu o naukę Biblii i moc Ducha Świętego kontynuuje na ziemi dzieło Jezusa Chrystusa - BO CHRYSTUS JEST CENTRUM.

Nasza historia

 

Historia naszej społeczności sięga początku lat 90tych XXw. i związana jest z lubelskim ruchem odnowy charyzmatycznej w kościele rzymskokatolickim oraz ruchem zielonoświątkowym. Przez lata doświadczeń w służbie i w różnorodnych działaniach, wielokrotnie widzieliśmy objawiającego się w potężny sposób Boga oraz wiele dowodów Jego łaski. Duże projekty społeczne realizowane we współpracy z władzami miasta oraz organizacjami pozarządowymi jak choćby Kościół Uliczny, program „Wózki dla Świata” i Hosannowa Akademia Kreatywności, międzynarodowe konferencje np. Biznes z Misją czy Polsko-Amerykańskie Spotkania Biznesowe, wydarzenia ewangelizacyjne w obszarze kultury takie jak Wieczory Chwały i Tatary Art Festiwal, wspieranie międzynarodowych grup studenckich w Lublinie poprzez platformę Nauka z Misją oraz ICF, także misja we Wschodniej Afryce prowadzona od kilku lat przez naszą organizację Charis Mission, to tylko niektóre z przykładów działalności prowadzonej przez nas w ciągu ostatnich 25 lat.

 

W 2019r. jako liderzy Kościoła Chrystusowego Hosanna oraz Kościoła Centrum, wciąż widząc w Lublinie ogromne duchowe potrzeby, zostaliśmy zainspirowani przez Ducha Świętego do wspólnej modlitwy, służby i poszerzania Bożego Królestwa w naszym mieście, na jeszcze większą chwałę Boga. Do formalnego połączenia działań doszło we wrześniu 2020r. i w taki sposób pod nowym, wspólnym szyldem Społeczności Chrześcijańskiej Centrum rozpoczął się kolejny rozdział niezwykłej historii z naszym Panem i Zbawicielem, Jezusem Chrystusem w roli głównej - BO CHRYSTUS JEST CENTRUM.

bottom of page