top of page

Czego mogę spodziewać

się w SCh Centrum?

 

Społeczność Chrześcijańska Centrum 

w Lublinie zaprasza każdego na spotkanie z modlitwą i uwielbieniem, inspirującym nauczaniem, przyjaźnią ludzi i radosną atmosferą. Zdajemy sobie sprawę, że w związku z Twoją pierwszą wizytą w naszym Kościele, mogą pojawić się różne pytania. Poniżej znajdziesz kilka pomocnych informacji. Osoba, która jako pierwsza przywita Cię w naszym Kościele chętnie udzieli odpowiedzi na pytania i wskaże miejsce gdzie możesz zostawić wierzchnie ubranie, napić się czegoś orzeźwiającego lub zostawić pod dobrą opieką swoje dziecko podczas zajęć biblijnych. Podczas nabożeństwa, w gronie wielu osób, będziesz mógł uwielbiać Boga śpiewem wraz z naszym zespołem i posłuchać praktycznego kazania, które pomoże Ci w codziennych życiowych zmaganiach. Pragniemy, aby to, co otrzymasz w niedzielę, służyło odnalezieniu nadziei i pomocy oferowanej każdemu z nas przez Boga.

 

Jak się ubrać?

Bardziej od tego jak będziesz ubrany, zależy nam na tym, abyś czuł się u nas dobrze. Ubierz się, więc tak jak lubisz, a na pewno nie będziesz odróżniał się od pozostałych.

 

Czy można przyjść z dziećmi?

Oczywiście, że tak! Ponieważ pragniemy umożliwić Ci pełne uczestnictwo w nabożeństwie, zapewniamy dobrze zorganizowaną opiekę nad dziećmi. W naszym Kościele podczas nabożeństw odbywają się zajęcia edukacyjno-rekreacyjne dla dzieci, prowadzone przez odpowiednio przygotowanych i odpowiedzialnych nauczycieli/opiekunów. Zajmujemy się dziećmi w ramach trzech grup wiekowych: 0-5, 6-8 oraz 9-12 lat.

 

Czego mogę spodziewać się w Kościele?

Nasze nabożeństwa odbywają się w świątecznej, radosnej atmosferze i nie opierają się na sztywnej liturgii. Zwykle trwają ok. 1,5 godziny. Do stałych elementów nabożeństwa należą:

 

Uwielbienie – radosne oddawanie czci Bogu poprzez współczesne i tradycyjne pieśni w ciekawych aranżacjach

 

Komunia – pamiątka Wieczerzy Pańskiej, to ważna i uroczysta część nabożeństwa, podczas której wszyscy wierzący, mogą w szczególny sposób doświadczać duchowej obecności Chrystusa i jedności Kościoła. Praktykujemy Komunię pod dwiema postaciami: chleba i wina, na pamiątkę męczeńskiej śmierci Jezusa Chrystusa, poniesionej za nas i dla nas na krzyżu.

 

Kazanie – inspirujące rozważanie Pisma Świętego, dzięki któremu ludzie są prowadzeni do bliskiej, osobowej więzi z Chrystusem i stają się Jego dojrzałymi naśladowcami.

 

Modlitwa – we wspólnych oraz indywidualnych, spontanicznych modlitwach wyrażamy naszą wdzięczność i miłość do Boga, a także powierzamy Mu nasze pragnienia i troski.

Przed i po nabożeństwie zapraszamy wszystkich chętnych na nieformalne spotkanie przy kawie, herbacie i ciastku, służące nawiązaniu i pogłębianiu indywidualnych kontaktów.

bottom of page